Ušetrite na svojej pôžičke!

Vyplňte dotazník a my pre Vás nájdeme to najlepšie riešenie.

Meno a priezvisko:
Email:
Telefonický kontakt:
Pôvodná výška úveru:
Zostatok:

Žiadali ste o úver za posledných:

Hodnota nehnuteľnosti:
Nehnuteľnosť sa nachádza (PSČ):

Máte možnosť založiť aj inú nehnuteľnosť:

Prosím kontaktujte ma:
Adresa (PSČ):

Dlh na povolenom prečerpaní

Váš účet je prázdny a do výplaty ešte ďaleko? Jednou z možností, ako preklenúť toto obdobie a získať rýchlu finančnú injekciu bez nutnosti obiehať banky, je povolené prečerpanie, resp. kontokorentný úver. 

Banky môžu svojim klientom poskytnúť k zriadeniu bežného účtu aj tzv. povolené prečerpanie. Znamená to, že v čase, keď klient nemá na svojom účte dostatok finančných prostriedkov, banka mu umožní ísť do mínusu. Povolené prečerpanie je formou úverového produktu, nazývaný aj kontokorent. Limit kontokorentného úveru je predschválený a vopred zmluvne dohodnutý s bankou. Výšku povoleného prečerpania schvaľuje banka individuálne, rozhodujúca je pri tom bonita klienta a jeho aktívny príjem. 

Výhodou je, že ak klient nemá na účte peňažné prostriedky, aktivuje sa povolené prečerpanie a pri platbe sa tak použijú požičané peniaze od banky. Povolené prečerpanie slúži ako finančná rezerva, ktorú má klient neustále k dispozícii. Dlh sa automaticky splatí, keď na účet pribudnú peniaze. 

Na prvý pohľad je kontokorent jednoduchá a výhodná služba. Avšak neuvážené výbery “požičaných peňazí¨ môžu viesť k zbytočnému zadĺženiu klienta. Banky si svoje peniaze pýtajú späť takmer okamžite a nevýhodou je, že si s pôžičkou účtujú značné úroky.

Povolené prečerpanie na účte sa odporúča ľuďom, ktorí majú istotu vo svojich príjmoch a nie je dôvod, že by svoj vzniknutý dlh neuhradili.