Ušetrite na svojej pôžičke!

Vyplňte dotazník a my pre Vás nájdeme to najlepšie riešenie.

Meno a priezvisko:
Email:
Telefonický kontakt:
Pôvodná výška úveru:
Zostatok:

Žiadali ste o úver za posledných:

Hodnota nehnuteľnosti:
Nehnuteľnosť sa nachádza (PSČ):

Máte možnosť založiť aj inú nehnuteľnosť:

Prosím kontaktujte ma:
Adresa (PSČ):

Spotrebný úver

Spotrebný úver, známy aj ako úver na čokoľvek, môže byť použitý na nákup akýchkoľvek tovarov a služieb. Banky pri tomto type úveru obvykle nepožadujú preukázanie účelu, na aký budú prostriedky použité. Z tohto dôvodu je to prakticky najviac rozšírený typ úveru.

O bezúčelový úver môže klient požiadať v ktorejkoľvek banke. Keďže o pôžičky je na súčasnom finančnom trhu veľký záujem, veľká i konkurencia, takže úroky a poplatky sú celkom vyrovnané. Spotrebné úvery majú oveľa vyššie úrokové sadzby ako hypotekárne úvery a splatné sú spravidla do 10 rokov.  

Vybavenie spotrebného úveru je prakticky jednoduché. Budete potrebovať občiansky preukaz a potvrdenie o príjme, pokiaľ nie ste klientom banky. 

Najvýhodnejšiu pôžičku môžete získať porovnaním nasledovných ukazovateľov u jednotlivých bánk:

  • výška pôžičky
  • lehota splatnosti
  • úrok
  • poplatky za poskytnutie úveru a vedenie úverového účtu
  • poplatky za predčasné splatenie úveru

Ak chcete požiadať o spotrebný úver, mali by ste mať aktívny príjem a žiadny záznam v registri neplatičov.  I keď nemusíte dokladovať účel použitia, bezúčelovú pôžičku, resp. spotrebný úver by ste si mali brať uvážene. Netreba zabúdať, že je splatná rovnako ako každá iná pôžička a po celú dobu jej čerpania je potrebné mať dostatočný príjem na vyrovnanie splátok.